zoom_in
  • Vypredané

Modul pre bezpečné núdzové brzdenie ESB

5% zľava pre registrovaných zákazníkov
11,45 €

Modul aktivovania výstražných svetiel vozidla pri núdzovom brzdení - je aktivovaný vstavaným snímačom preťaženia pri prudkom zabrzdení vozidla. Zabezpečí výrazne rýchlejšiu reakciu na spozorovanie brzdenia vozidiel idúcich za sebou.

Predaj skončil

Systém bezpečného núdzového brzdenia ESB (Emergency Safe Bracking) automaticky aktivuje výstražné smerové svetlá pri prudkom brzdení. Modul ESB je testovaný na pôsobiace preťaženie už od rýchlosti 50km/h. Rozsah merateľnosti modulu ESB je 0-4G, preto systém bezpečného núdzového brzdenia dokáže aktivovať výstražné smerové svetlá i pri náraze.

Možnosť aktivácie výstražných smerových svetiel i pri náraze, môže byť kľúčové predovšetkým v neskorých nočných hodinách, kde bude havarované vozidlo viditeľné i pri bezvedomí cestujících. Pri prudkom brzdení jednotka ESB neustále meria brzdiacu silu pôsobiacu na zotrvačný pohyb vozidla a jeho časti. Nameraná hodnota je v reálnom čase matematicky spracovavaná v procesore a porovnávaná s maximálnou prahovou hranicou uloženou v pamäti ESB. Pokiaľ preťaženie pri brzdení prekročí povolenú hranicu, ESB automaticky aktivuje výstražné smerové svetlá. Výstražné smerové svetlá takto budú blikať do doby, pokiaľ nebudú opäť deaktivované originálnym vypínačom výstražných svetiel alebo pokiaľ sa vozidlo nepohne v smere jazdy, teda proti smeru brzdenia. Deaktivácia je už veľmi citlivá, stačí už aj pomalý pohyb v smere jazdy!

Upozornenie:
Modul nie je kompatibilný vo vozidlách, ktoré majú prerušovač výstražných smeroviek v spínači !!! (napr. ŠKODA OCTAVIA I, GOLF IV..)

T2503

Konkrétne referencie

Produkty v rovnakej kategórii: 16